Skandali në QSUT/ Mjekja Alketa Pere para seancës në gjykatë: Kurrë në jetën time s’kam dërguar pacientë me kancer te privati!

 

Mjekia e Spitalit të Onkologjikut, e cila është në hetim nga Prokuroria e Tiranës së bashku me 6 kolegë të saj, ka deklaruar se kurrë në jetën e saj nuk ka dërguar pacientë me kancer tek privati.

“Kurrë në jetën time nuk e kam bërë këtë gjë, jam doktoreshë Alketa Pere dhe kurrë në jetën time nuk e kam bërë që pacienti të shkojë në spital privat, pacienti me kancer duhet të trajtohet në spitalin Onkologjik. Duhet të hetohet të gjitha spitalet private për aktivitetin që kryejnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*