Koncesioni i sterilizimit, zbardhen urdhër-arrestet e SPAK, ja zyrtarët e përfshirë

Zbardhen emrat e ish-zyrtarëve të përfshirë në aferën e koncesionit të sterilizimit, që çoi pas hekurave ish-zëvendësministrin e Shëndetësisë, Klodjan Rjepaj dhe biznesmenin Ilir Rrapaj.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar emrat për të cilët SPAK ka caktuar masat për zyrtarët e MSH-së, të cilët akuzohen për ‘Falsifikim’ dhe ‘shpërdorim detyre’.

Arrest me burg
Klodjan Rjepaj, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë
Ilir Rrapaj, ka akuzën e mashtrimit.

Arrest shtëpie

Saimir Kadiu drejtor ekonomik
M. S., drejtoreshe juridike.

Detyrim paraqitje
Arben Gjata
Pertef Mersini
Genc Burazeri
Naile Ajazi
Burimi: balkanweb.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*